3 postanowienia noworoczne, dzięki którym zachowasz zdrowie na dłużej

Leczysz się domowymi sposobami? Sprawdź, czy robisz to dobrze!
13 grudnia 2017
Lepiej zapobiegać niż leczyć
12 stycznia 2018
Pokaż wszystkie

3 postanowienia noworoczne, dzięki którym zachowasz zdrowie na dłużej

Początek stycznia to idealny moment na podsumowanie ubiegłych miesięcy, ale także szansa na zmianę. Nowy rok daje nam niebywałą okazję, by rozpocząć wszystko od nowa. Choć może nie zawsze było tak, jak tego oczekiwaliśmy, warto uwierzyć, że ten rok będzie lepszy i być wytrwałym w dążeniu do celu. Dzięki zdrowiu i kondycji, pozostaniemy sprawni na dłużej i będziemy cieszyć się dobrym samopoczuciem przez wiele lat.

 

Po pierwsze! Jedz zdrowiej!

Zmiany warto rozpocząć od naszego jadłospisu, ponieważ zła dieta wpływa negatywnie na cały organizm.  Szybkie i tłuste potrawy obciążają naszą wątrobę, przez co czujemy się senni. Dodatkowo jedzenie typu Fast food nie dostarcza nam potrzebnych składników odżywczych i zaspokaja głód tylko na chwilę. W rezultacie przyjmujemy zbyt dużą liczbę kalorii w ciągu dnia. Smaczne jedzenie bez problemu przygotujemy w  domu, wystarczy smażenie zastąpić pieczeniem w piekarniku. W ten sposób uzyskamy zdrowszą wersję np. burgera.

Jeśli w naszej diecie występuje również nadmiar cukru, to najprościej zastąpić go zdrowymi zamiennikami np. miodem, stewią czy ksylitolem. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się zarówno w napojach, jak i zdrowych przekąskach.

Po drugie! Zaprzyjaźnij się ze sportem!

Dni uciekają w zastraszającym tempie, wychodzimy do pracy czy szkoły rano, a wracamy wieczorem. Często brakuje nam siły na codzienną dawkę ruchu. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, żeby to wszystko pogodzić. Wystarczy choć część trasy pokonać pieszo, bądź miejskim rowerem.  A najlepiej, gdy stanie się to naszym nawykiem i bez zastanowienia będziemy wybierać zdrowszą wersję. Gdy przyjdą cieplejsze dni, taki ruch pozwoli nam dodatkowo złapać upragnione promienie słońca. Potem sami zdecydujemy się jeszcze więcej poruszać i nie będzie to przymusem tylko przyjemnością.

Po trzecie! Zapobiegaj, a nie lecz!

Oczywiście poza zdrową dietą i ruchem, ważne miejsce wśród postanowień noworocznych powinna zająć profilaktyka zdrowia w postaci badań kontrolnych i wizyt u specjalistów. Niestety wciąż zapominamy, bądź nie chcemy chodzić do przychodni, a to duży błąd. Wczesne wykrycie choroby pozwala na 100% wyleczenie. Wykonywanie badań laboratoryjnych przynajmniej raz na pół roku, pozwoli wykryć anomalie, które mogą być sygnałem poważniejszej choroby. Nie możemy również bagatelizować sygnałów, które wysyła nasz organizm, najlepiej od razu skonsultować się ze specjalistą. Wystarczy kilka minut, żeby zapobiec tragedii.

Do spełniania marzeń potrzebne jest zdrowie, dlatego zadbajmy o nie już dziś.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *